dinsdag 19 december 2017

Zalig Kerstfeest

Kerstmis vandaag


Kerstmarkt in Houwaart
“De advent is nu bijna ten einde. We hebben samen de weg afgelegd en gevonden hoe het goed kan gaan of wat we beter willen doen”, staat er te lezen in de adventskalender van Welzijnszorg. In onze parochiefederatie organiseerden we een adventsbezinning met Mgr. Albert Vanbuel. Onze parochiemedewerkers boden in elke parochie na de eucharistieviering een kom soep aan in het kader van de actie “Soep op de Stoep”. We vierden liturgie ge├»nspireerd door de Bijbelse lezingen en de campagne “1 op 7 haalt de meet niet”. We deelden kerstposters uit van de vzw Herbronnen om het christelijke karakter van het kerstfeest in de verf te zetten en we namen deel aan twee kerstmarkten in onze gemeente. We nodigden de bezoekers uit om naar de kerstvieringen te komen en verkochten kerstartikelen ten voordele van de katholieke hulporganisaties Missio vzw en Kerk in Nood vzw.

Op Kerstdag vieren we de menswording van de Heer.  Laten we onze aandacht scherpen om Hem telkens opnieuw te ontmoeten in de mensen om ons heen, niet alleen op Kerstdag maar het ganse jaar door. De kalender van Welzijnszorg sluit dit jaar af met een tekst van Carlos Desoete.Kerstmis vandaag

“Als je ooit
op zoek naar leven
een plek vindt waar mensen
-godvergeten ongeweten-
elkaar dragen,
weet dan:
dit is Bethlehem vandaag.

Als je ooit een samenleven
mag ervaren
waar de stomgemaakte stem krijgt
en de blinde uitzicht,
waar de kleingehouden mens
wordt groot gemaakt
en de verslaafde vrij,
weet dan:
hier staat de ster stil.

Als je ooit een mens ontmoet
die zich oefent in rechtvaardigheid
en die vrede maakt tot tweede natuur,
zeg dan maar:
hier komt iets van God tot leven.

En wordt dan even stil
bij dit gebeuren.
Zo stil als de ster.”

Zalig Kerstfeest!


Diaken Luc Claeys

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Dank u wel voor uw reactie. Van zodra ze is nagelezen en goedgekeurd, zullen we ze publiceren.