woensdag 21 maart 2018

Geloofsbelevenis in Oeganda


Op de drempel van de Goede Week, de belangrijkste week in ons christelijk geloofsleven, is het interessant om eens een blik te werpen op het geloofsleven in het campagneland van Broederlijk Delen, Oeganda.

Valerie De Beuckelaer, Broederlijk
Delen, op inleefreis in Oeganda
Valerie De Beuckelaer, medewerkster bij Broederlijk Delen, schrijft in de vastenkalender op donderdag 22 maart dat de missionarissen zo’n 150 jaar geleden, vanaf 1877, in Oeganda arriveerden. Vandaag noemt 84% zich christen en daarvan is 40% rooms-katholiek. Wat opvalt is dat de beleving van het geloof in Oeganda niet zo verschillend is als in BelgiĆ« of de andere Westerse landen. De gebeden zijn er grotendeels dezelfde als bij ons.

Maar zegt Valerie, het geloof is er wel iets van onschatbare waarde. Het wordt intens beleefd. Overal waar je komt, zie je wel religieuze spreuken of gebeden. Mensen zie je ook vaak met een rozenkrans of een Bijbel lopen. Ze zijn trots op hun geloof en voelen zich bevrijd door het geloof dat God aan hun zijde staat. God is de heler.

Een gebed voor elke gebeurtenis
Voor elke gebeurtenis, klein of groot, in het leven is er reden tot gebed. Mensen van verschillende geloofsovertuigingen leven doorgaans harmonieus met elkaar samen en gaan vaak over het geloof met elkaar in gesprek. Ook huwelijken met gemengde geloofsovertuigingen zijn niet vreemd. Geloof wordt in Oeganda omarmd.

In Oeganda zijn de gelovigen trots
op hun geloof.
Misschien is dat wel de boodschap dat het campagneland aan ons kan geven nu Pasen voor de deur staat. Laat ons het geloof omarmen en tonen dat we er trots op zijn, bijvoorbeeld door de Goede Week intens mee te vieren in onze kerken en vanaf zondag 1 april iedereen die je tegenkomt een Zalig Paasfeest te wensen.

Diaken Luc Claeys


Goede Week
Wo 28 ma
Sint-Martinus Tielt
19:00
Boeteviering
Goede Week
Do 29 ma
Sint-Denijs Houwaart
Sint-Joris-Winge
09:00
19:00
Schoolviering Houwaart
Witte Donderdagviering met voetwassing
Goede Week
Vr 30 ma
Sint-Joris-Winge
Roeselbergkapel
15:00
19:00
Kruisweg Sint-Jorisschool
Kruisweg en kruishulde met fakkeltocht
PASEN
Za 31 ma
Zo 1 april
Sint-Denijs-Houwaart
Sint-Mattheus Meensel
O.-L.-Vrouw Tielt
20:00
09:00
10:30
Paaswake
Paasviering
Paasviering

Beloken Pasen
Za 7 april
Zo 8 april
Sint-Martinus Tielt
Sint-Pieter Kiezegem
Sint-Joris-Winge
18:00
09:00
10:30
Eucharistie
Eucharistie
Eucharistie
3de Paaszondag
Za 14 april
Zo 15 april
Sint-Denijs Houwaart
Sint-Mattheus Meensel
O.-L.-V.- Tielt
18:00
09:00
10:30
Eucharistie
Eucharistie
Eucharistie vormsel

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Dank u wel voor uw reactie. Van zodra ze is nagelezen en goedgekeurd, zullen we ze publiceren.