maandag 30 januari 2023

Paus spreekt over parochie


“Parochies zijn geen exclusieve club, die het gevoel geven tot een bepaalde sociale groep te horen.” Dit is de visie van Franciscus op parochies die hij uitlegt in de video van februari, tot stand gebracht door het Wereldwijde Gebedsnetwerk van de Paus. Een visie die niet nieuw is, maar dezelfde als die het christendom sinds zijn oorsprong gehad heeft. De Paus zegt ons dat parochies “opnieuw scholen van dienstbaarheid en vrijgevigheid (moeten) worden, met hun deuren altijd open voor de uitgeslotenen… en voor hen die erbij horen… voor iedereen”. Het moeten “hechte gemeenschappen zijn, zonder bureaucratie, waarin de mensen centraal staan”. En hij eindigt zijn boodschap met ons te vragen “moedig te zijn” om parochies opnieuw zo te maken. “Soms denk ik dat we een bordje op de deur van de parochies moeten hangen met 'Gratis toegang'. Parochies moeten hechte gemeenschappen zijn, zonder bureaucratie, waarin de mensen centraal staan en waar de gave van de sacramenten te vinden is. Zij moeten opnieuw scholen van dienstbaarheid en vrijgevigheid worden, met hun deuren altijd open voor de uitgeslotenen… en voor hen die erbij horen… voor iedereen. Parochies zijn geen exclusieve club, die het gevoel geven tot een bepaalde sociale groep te horen. Alsjeblieft, laten we moedig zijn. Laten we allemaal opnieuw nadenken over de stijl van onze parochiegemeenschappen. Laten we bidden dat parochies, door de verbondenheid, de verbondenheid van de mensen, de kerkelijke verbondenheid centraal te stellen, steeds meer gemeenschappen worden van geloof, broederschap en gastvrijheid voor de meest behoeftige


 

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Dank u wel voor uw reactie. Van zodra ze is nagelezen en goedgekeurd, zullen we ze publiceren.