vrijdag 10 november 2023

11 november: bidden voor vrede

Op Wapenstilstand 11 november herdenken we in ons land traditioneel de slachtoffers van de beide Wereldoorlogen. Dat doen we jaarlijks ook in Tielt Winge, telkens in een andere deelgemeente. Er is enerzijds een kerkelijke plechtigheid en anderzijds een burgerlijke. Dit jaar gaat de herdenking door in Houwaart.

11 novemberviering in Houwaart (2017)
De plechtige eucharistieviering zal worden gecelebreerd door pater Augustinus Aerssens van de dominicanen in Leuven. Hij komt tijdelijk meehelpen in onze parochie tijdens zijn studietijd aan de KUL. De parochie Sint-Donatus Tielt-Winge nodigt ook de kinderen uit die zich voorbereiden op de eerste communie om te bidden voor vrede. Aan het eind van de viering lossen ze vredesduiven.

De eucharistieviering begint om 10u00 en gaat door in de kapel van de Roeselberg te Houwaart. De burgerlijke plechtigheid vindt plaats aan het monument voor de gesneuvelden op het heraangelegde kerkhof aan de Sint-Denijskerk te Houwaart en start omstreeks 11u00.

Iedereen die om vrede bekommerd is, heten we van harte welkom.


Luc Claeys, diaken

Geen opmerkingen:

Een reactie posten

Dank u wel voor uw reactie. Van zodra ze is nagelezen en goedgekeurd, zullen we ze publiceren.